Ήττα των Bucks με εκπληκτικό Γιάννη

Σε ένα δύσκολο παιχνίδι, κανονικό ντέρμπι, οι San Antonio Spurs νίκησαν στο τέλος τους Milwaukee Bucks με σκορ 97-96. Ο Γιάννης κλασικά έκανε εκπληκτικά πράγματα τα οποία βέβαια δεν έφτασαν.

Σήμερα ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έχει τα γενέθλια του αλλά δεν τα γιόρτασε με νίκη, ωστόσο βέβαια η εμφάνιση του ήταν εκπληκτική για ακόμα ένα βράδυ απέναντι στους σκληρούς Spurs. O Έλληνας σταρ αν κι έμεινε στο παρκέ για 29 λεπτά λόγω 5 φάουλ, πρόλαβε να βάλει το στίγμα του και έκανε ότι μπορούσε για τα "Ελάφια", τα οποία έχασαν στις λεπτομέρειες τη νίκη τα τελευταία δευτερόλεπτα. Ο "Greek Freak" πέτυχε ακόμα ένα double double με 22 πόντους (6 στα 22 σουτ, 1-1 τρίποντα, 9-10 βολές), 11 ριμπάουντ και πρόσθεσε 2 ασίστ και 1 κόψιμο σε μια ακόμα παραγωγική βραδιά.

Πηγή φωτογραφίας: @bucks/
Πηγή ανάρτησης: @Bucks